1 kg Liszt
4 db Tojás
2 dl Tejföl
5 dkg Élesztô
1 Mokkás kanál cukor
1 bögre tej
A sütéshez bôven olaj, tálaláshoz reszelt sajt, tejföl, foghagyma
A tejet meglanygosítom, elkeverem a cukorral, belemorzsolom az élesztôt és jól elkeverem, pihenni hagyom. Addíg a lisztet egy nagy tálba teszem, rá ütöm a tojásokat, hozzáadom a tejfölt és ízlés szerint a sót.
Miután az élesztôs tej felfutott, ezt is hozzáöntöm és jól összedolgozom.
Szükség szerint lisztezem vagy öntök hozzá egy kevés langyos tejet.
Lágy, könnyen formálható, egy kicsit ragadós, de az edény falától elváló tésztát kapok. Amit a munkalapon még egyszer átgyúrok, aztán a lefedett edényben, langyos helyen duplájára kelesztem.
Olajos kézzel zsemle nagyságú gombócokat formálok belôle. Letakarom és amíg az olaj felforrósodik még pihenni hagyom.
A lángos zsemléket eztán kicsit meglapítom és kezemben, körbe, mindíg a szélénél fogva kihúzogatom.
Ha ragad a kezem olajozom és NEM lisztezem.
Valóban forró, bô olajban (hogy a tészta ne érjen az edény aljára) mindkét oldaláról aranyszínûre sütöm.
Tejföllel, reszelt sajttal tálalom és melegen fogyasztjuk.
Foghagymakrémet a kenéshez így készítek :
A gerezdeket átnyomom, pár kanál olajjal és vízzel elkeverem, sózom.
Egy magas falú edényt forró vízbe állítunk, és ebbe rakjuk az apróra vágott csalánt. Ha van régi mák darálónk, akkor használjuk bátran és pépesítsük a friss növényt. Én inkább a fr...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Meleg tejben feloldjuk a zselatint, felverjük a tejszínt, beleforgatjuk a zselatint majd a meleg de nem túl forró olvasztott csokit és angolkrémet
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tisztítsd meg a csirkemájat. Vágd le róla a szívet ha azzal együtt van, az inas-eres részeket, és vágd ketté olyan darabokra, amik természetesen adják magukat a csirkemájból. Te...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű