1 kg burgonya
2 tojás
friss petrezselyemzöld
5 gerezd fokhagyma
3-4 evőkanál liszt
5 dkg reszelt sajt
só, bors
olaj
A burgonyát meghámozzuk, felkockázzuk és sós vízben megfőzzük. Leszűrjük és összetörjük, mintha burgonyapürét készítenénk, majd langyosra hűtjük. A zúzott fokhagymát, a fűszereket, a lisztet és a tojást is hozzáadjuk. Jól összekeverjük, majd a sajtot is beledolgozzuk. Ha a massza túl lágynak tűnik, adunk hozzá még lisztet. Kisebb golyókat formálunk belőle és /zsemlemorzsába forgatom/ forró olajban kisütjük, majd papírtörlőre tesszük, hogy felszívja a felesleges zsiradékot.
A burgonya levéből levest lehet készíteni.
1. A majonézt kikeverem a sóval, borssal, pirospaprikával, tényleg mindből csak az „íze kedvéért” kell egy kevés, ne legyen se csípős, se túl paprikás. Hozzáadom a finomra v...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A hozzávalókat kézzel összegyúrjuk. Vizes kézzel golyókká formáljuk és forró,bő olajban kisütjük.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Elkészítse: A kukoricakonzervet lecsöpögtetjük, ha mirelit kukoricából készítjük akkor felmelegítjük, majd kiolajozott hőálló edénybe kanalazzuk. A sajtokat lereszeljük és össze...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű