50 dkg liszt,
18 dkg margarin,
2 dkg élesztő,
10 dkg porcukor,
3 tojássárgája,
1.5 dl tej.
Összedolgozás után három részre osztom , gáztepsi nagyra sodrom. Töltelék: 30 dkg dió vagy mák és 20 dkg kr. cukor. A lapok kenéséhez baracklekvár /jó kis házi én főzöm / . Csoki máz a tetejére
Pár perc után a cukros, sós vízben megfőzött egrest átpasszírozzuk egy szitán.Utána visszatesszük a főző vízbe. 4 tojás sárgáját 1 evőkanál étkezési keményítővel habosra keverünk....
Elkészítési idő: 0,5 óra Nehézség: Könnyű
◾️A negyedekbe vágott szilvát egy közepes lábosba tesszük és felöntjük a vízzel valamint a borral. ◾️Hozzáadjuk az édesítőszert, a citromlevet, a fahéjat és a szegfűszeget (a szeg...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű