Piskóta:
5 tojás
10 dkg cukor
12 dkg liszt
3 dkg kakaó
1 cs sütőpor
Gesztenyekrémhez:
5 dl tej
10 dkg porcukor
1 cs vaníliás pudingpor
12 dkg margarin
25 dkg gesztenyemassza
2-3 ek rum
1 kk kakaó
Tejszínhab:
5 dl habtejszín
1 cs habfixáló
gesztenyemassza a díszítéshez
A piskótához a tojásokat kettéválasztjuk. A fehérjéből a cukorral kemyén habot verünk, belekeverjük a sárgákat, végül a kakaóval és sütőporral elvegyített lisztet is beleforgatjuk.
30*30-as sütőpapírral fedett tepsibe öntjük, 170 fokon 10-12 percet sütjük.
A krémhez a tejből, cukorból és pudingporból sűrű pudingot főzünk, ha kihűlt a margarinnal, gesztenyemasszával, rummal, kakaóporral robotgéppel habosra keverjük. A kihűlt piskótalapra kenjük.
A tejszínhabot felverjük a habfixálóval, majd a gesztenyés rétegre kenjük.
Gesztenyével díszítjük.
Ha a tészta kiengedett ketté vágjuk. Kinyújtjuk az egyik tésztát egy 25*35 cm-es téglalapra, majd egy tepsi hátán szép pirosra sütjük, 180 fokon pár perc alatt. A másikat is kinyúj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A házi vajkrémünknél leírt módon a tejfölt bele kell borítani egy sűrű szövésű anyagba. Ez lehet textil pelenka, konyharuha, egy lepedő darab, vagy bármilyen másik anyag. Sokan gyó...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű