50 dkg kenyérmix
fél ek só
1 tojás
2,5 dkg Budafoki élesztő
1 dl kefír
300-400 ml langyos tej
Az egészet robotgép dagasztófejével összedolgoztam, majd olajos tasakban hűtőben kelesztettem kb.1 órán át. Kivéve olajos kézzel gombócokat formáztam, majd forró olajban mindkét oldalát pirosra sütöttem.
Nem sütöttem ki mindet egyszerre. Két felé vettem a tésztát és pont 12-12 db tenyérnyi lángos jött ki belőle.
A tészta hűtőben kb.1 hétig eláll.
Szerintem nem jön ki ennyi, de lehet én nem formáztam még jól. Ki is lehet nyújtani!
A hagymát apróra vágjuk, és megdinszteljük. Majd a hagymára rárakunk 1 teáskanál pirosparikát és egy kis borsot. Majd jöhet rá az apróra vágott gomba, ami lehet konzerves gomba i...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásokat megfőzzük, majd felszeleteljük és egy tálba tesszük. A hagymát apróra vagdossuk, ráöntjük a citromlevet és hozzáadjuk a tojásokhoz. A joghurtot, a tejfölt, a mustárt és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
100 g cukrot, 30 g kakaót, negyed csomag vaníliás cukrot, 75 g vajat, 65 g tejszínt és egy rúd puhított csokoládét állandóan kavargatva felfőzünk, majd kihűtünk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű