A "tésztához":
1,5 pohár liszt (kb. 25 dkg)
1 teáskanál szódabikarbóna
2 pohár zabpehely (kb. 20 dkg)
1 pohár (barna) cukor (kb. 20 dkg)
20 dkg margarin
1 cs. vaniliás cukor
A töltelékhez:
60 dkg meggy (mirelit vagy kompót, mi általában egy üveg magozott meggykompótot használunk fel hozzá, levével együtt)
2 evőkanál étkezési keményitő
2 evőkanál fahéj
10-15 dkg cukor (ha kompót, akkor elég 10 dkg)
2 evőkanál citromlé
1 cs. vanillin cukor
1 kupaknyi rumaroma
A tésztához valókat egy tálban összemorzsolgatom, (nem összedolgozni) lazán kell hagyni, forgács-szerűre.
A töltelékhez valókat felfőzöm, sűrűre.
A tészta egyik felét vajazott, lisztezett tepsibe öntöm. Lazán, egyenletesen eloszlatom. Ráöntöm a meggyes tölteléket, úgy hogy mindenhová jusson belőle. Majd a maradék tésztamorzsalékot is rászórom.
170 fokos, előmelegített sütőben, 25-30 percig sütöm. Még melegen kockára vágom és a tepsiben hagyom kihűlni.
Mindent összekeverünk és kész! Merő kiváncsiságból belemártottam egy lakmusz papírt: a pH-ja is megfelelő
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összegyúrtam, 30 percig kelesztettem, majd átgyúrtam és 16 db-ra vágtam (ahányra a virslit daraboltam). A darabokból kifliformát készítettem, a közepét megkent...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A mogyorót egy serpenyőben megpirítjuk - akkor jó ha pattog - de vigyázzunk, hogy ne égessük meg. Majd egy konyharuhával ledörzsöljük a héját. Közben gőz felett felolvasztjuk az ét...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes