37 dkg liszt
25 dkg darált dió
25 dkg porcukor
1 vaniliás cukor
2 egész tojás
25 dkg margarin
A ragasztáshoz: lekvár
A tetejére: olvasztott étcsoki és durvára vágott,pirított dió
A hozzávalókat összegyúrjuk és 1-2 órára hűtőszekrénybe tesszük.
Kinyújtjuk a tésztát 3-4 mm vastagra és 3 cm átmérőjű pogácsaszaggatóval kis köröket szaggatunk belőle. 180 fokos előmelegített sütőben kb.10-15 percig sütjük. Lekvárral összeragasztunk 2 korongot és a tetejét olvasztott étcsokiba mártjuk,pirított dióval megszórjuk.
A húsból pörköltet készítünk bő lével. Ha a hús félpuha hozzáadjuk a káposztát, felengedjük annyi vízzel, hogy ellepje és addig főzzük, amíg a hús teljesen megpuhul.
Elkészítési idő: 1 - 1.5 óra Nehézség: Nehéz
A zselatinport elkeverjük a csirke alapléből (amit vízből, só+bors, és leveskockából is összeüthetünk), majd 10 percig hagyjuk állni. Ezután a keveréket felmelegítjük kb. 80 C-ra....
Elkészítési idő: 180 perc Nehézség: Közepes