cukkini
tojás
liszt
zsemlyemorzsa
só
olaj
A cukkinit megmossuk, felszeleteljük, majd sózzuk. 10 percig állni hagyjuk, majd panírozzuk a szokásos módon - liszt, tojás, zsemlyemorzsa. Utána olajat melegítünk egy serpenyőben és kisütjük. Rizi-bizivel, sült burgonyával, tartármártással, vegyes salátával tálaljuk.
Ha van otthon trappista vagy edami sajt, lehet a tojásba pár dkg-ot belereszelni és így panírozni.
A hagymát egy pár csepp olajon párolni kezdjük (inkább rázogassuk, mint olajozzuk!), majd rádobáljuk a szeletelt hámozott paradicsomot és egykiss é összeforgatjuk. Szójaszószt, és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A reszelt sajtot összekeverjük a liszttel, a tojással, az apróra vágott petrezselyemzölddel, a szerecsendióval, a sóval és a lereszelt fokhagymával. Puha, de nem folyó...
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű