Hozzávalók 15 személyre:
25 dkg háztartási keksz
20 dkg darált dió
20 dkg baracklekvár
2 evőkanál porcukor
Bevonat:
15 dkg étcsoki
1 evőkanál olaj
A kekszet és a diót daráld le, rakd egy tálba, és adj hozzá annyi lekvárt, hogy jól formázható masszát kapj. Tedd körülbelül egy órára a hűtőbe, majd pihentetés után formázz belőle három-négy centi átmérőjű golyókat.
A mázhoz az étcsokit vízgőz felett olvaszd meg, keverj hozzá egy evőkanál olajat. A forró mázba villával mártsd be a golyókat, csepegtesd le, és rendezd egy tálcára. Tedd a hűtőbe, hogy megdermedjen. A tetejére szórhatsz még darált diót. Hideg helyen több napig is eláll, bár ez a veszély nem fenyeget.
a zselatint a vízzel gőz fölött összeolvasztjuk, majd hozzáöntjük a mézet és a vajt olvadásig főzzük. majd 1/2 kg porcukorhoz öntjük. A többi porcukrot apránként adagoljuk hozzá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A diót törjük durvára és száraz serpenyőben pirítsuk illatosra. A tojásokat mossuk meg és válasszuk szét. A fehérjét felhasználásig tartsuk a hűtőben. A tejet ízesítsük 1 ek nyírf...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű