- 1 leveles tészta
- 200 ml tejszínhab
- 4 db habfixáló
-200 ml tejberízs (én készen vettem)
-1 nagy barackkompót
- 1 piros lapzselatin
-5 fehér lapzselatin
-ízlés szerint cukor (én nem tettem mert e rizs és a barack is édes)
A leveles tésztából akkora kört vágok amekkora a tortaformám,kis háromszögeket is vágok amivel díszíteni fogom .
Előmelegített sütőben 7 perc alatt készre sütöm.
A barackból kiveszek a díszítéshez és a többit apró kockákra vágom.
A zselatint beáztatom.
Felverem a habfixálóval a tejszínhabot.
A zselatint felmelegítem.
A rizset beleteszem egy tálban abba belekeverem a felmelegített zselatin,az apróra vágott barackot és a végén óvatosan a tejszínhabot.
A tortaforma aljára helyezem az előresütött leveles lapot és ráöntöm a fenti krémet tetszés szerint díszítem és legalább 6 órát hűtőben dermesztem !
A tojások sárgáját kikeverjük a cukorral és van. cukorral, hozzáadjuk a vizet és az olajat, majd a sütőporos lisztet. Jól kikeverjük, mehet bele a keményre vert fehérje. Megfelezzü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
2 adag tésztát készítünk. A tojásokat jól kikeverjük, hozzáadjuk a cukros mákot, majd az olajat és a tejet egybe kimérjük és a sütőporos liszttel felváltva a mákos tojáshoz adjuk....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű