2 dl tej
2 dkg élesztő
pici cukor
60 dkg liszt ( 50 dkg finomliszt + 10 dkg rétesliszt )
1 tk só
2 ek cukor
40 g olaj ( 2 ek )
1 tojás
1 kis poharas natúr joghurt
Tetejére :
1 tojás
szezámmag
Tejet , élesztőt , pici cukrot felfuttatjuk . A többi hozzávalóval együtt összekeverjük , dagasztjuk míg sima egyenletes tésztát nem kapunk . Duplájára kelesztjük ,( a tetejét olajjal megkenjük hogy ne száradjon ki ). Ha megkelt 8 részre osztjuk, szilikonos sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük , formázzuk ( egy tepsibe 4 db-ot teszünk , mert nőni fog és ne érjen össze sütés közben ) pihentetjük a tepsiben még kb 15 percet . Majd lekenjük a tetejét tojással és megszórjuk szezámmal . 180 fokon megsütöm . Egy edénybe vizet teszek a sütőbe .
Dagasztani, 3 x 30 percenként hajtogatni. Osztani,nyújtani,formázni. Lekenni tojással,megszórni magokkal. 30 - 60 perc pihi. 180 fok 45 perc sütés
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kimért száraz hozzávalókat tedd egy tálba , keverd össze és helyezd a mérlegre. Ekkor mérd hozzá a 25 gr hidegen sajtolt - nálam hs napraforgó - olajat, majd a 300 g vizet. A tés...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kedves Felhasználónk, Sajnálattal értesítjük, hogy ennek a receptnek törölnünk kellett néhány elemét, plagizálás miatt. A szerző és kérte a tartalom eltávolítását. A recept l...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű