Hozzávalók
• 15 dkg vaj (vagy margarin),
• 10 dkg cukor,
• 2 db tojás,
• 15 dkg étcsoki,
• 1 tk sütőpor,
• 25 dkg liszt.
• 10 dkg aszalt gyümölcs
A száraz hozzávalókat a vajjal elmorzsolom. A 2 db tojást kissé felverem, és hozzá öntöm, összeállítom a tésztát. Az apróra vágott aszalt gyümölcsöt és csokit hozzá keverem. Olajos kézzel kis golyókat formázok és a tepsibe rakva picikét lelapítom. Előmelegített sütőben 200 fokon 10-15 perc alatt enyhén barnára sütöm.
Csokihab a tetejére: 1 doboz Meggle cukrászhab, 2 ek cukor, tetszés szerint aranykakaó.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy edényben melegítsük fel a tejet, vigyázzunk ne főjön fel. Egy tálban kavarjuk össze a kakaót a cukorral, és lassanként adjuk hozzá a tejhez. Kavargassuk és tegyük bele az olvas...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Jól összekavarom a hozzávalókat és kikent tepsiben 150 fokon kb 45 percig sütöm. Mikor kihűlt tetszés szerint felvágom. A vajat felolvasszuk hozzáadjuk a porcukrot a kakaót a te...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű