60 g vaj ( 50 gr vaj)
120 g cukor (vaníliás is mehet bele ( 1 + fél dl cukor)
1 citrom reszelt héja és leve
2 nagy tojás szétválasztva
60g liszt (2 ek liszt)
késhegynyi sütőpor
2,5-3 dl tej (2 dl tej )
1. Sütő előmelegít 200 fokra
2. A vajat keverjük ki a citromhéjjal és cukorral
3. Hozzákeverjük a tojások sárgáját, a lisztet és a sütőport, majd jöhet a tej és a citromlé
4. Felverjük a tojásfehérjét kemény habbá, majd hozzáadjuk a keveréket óvatosan, hogy a hab ne törjön össze..
5. Kivajazott jénaiba, vagy más tűzálló edénybe öntjük, majd egy 1/3 ig vízzel megtöltött tepsibe állítjuk az edényt és 45 percig sütjük.
Ha elkészült hagyjuk kihűlni egy 10 percet, majd kis tálkákba tálaljuk és élvezzük a felül szivacsos, alul pedig krémes pudingunkat.
Nem tudom ki hogy van vele, én nagyon csípem Jamie Olivert, biztos azért, mert az ő könyveitől kaptam kedvet a főzéshez, a magyar sivárnak mondható szakácskönyvpiacon az első színes fecskék egyike volt. Csípem még küldetéstudatát is, ahogy próbálja az embereket - főleg a gyerekeket - kirángatni a pizza és meki világából, ezen kívül rengeteg jó receptje van, amiket tényleg nem nagy kunszt összedobni. Pl ezt a mostanit, ami kb 10 perc munka, és semmi extra nem kell hozzá. Ezt mi nem tudjuk nektek megcsinálni és elküldeni, mert tényleg frissen jó, úgyhogy rajta, álljatok neki! 4 főre hozzávalók:
A tököt megtisztítottam, elvágtam, kivájtam a belsejét. Majd sütőpapírral bélelt tepsibe 75-percig sütöttem. A tetejét egy kis mézzel kentem meg.
Elkészítési idő: 1,15 perc Nehézség: Könnyű
A szokásos módon a megadott hozzávalókkal készítünk egy kemény tejbegrízt. Amikor kihűlt kiborítjuk egy deszkára vagy sütőpapírra. Elegyengetjük, hogy egyforma vastagságú legyen é...
Elkészítési idő: 1,5 Nehézség: Nehéz
Mosd meg a gyümölcsöt, darabold ha kell, szorosan dugiszold bele a tiszta üvegbe (én úgy megtömöm, hogy a tetővel kissé még le is kell nyomnom). Az üvegeket tedd a kuktába, öntsd...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű