28dkg szobahőmérsékletű vaj
35dkg porcukor
2 tojás
1 csomag vaníliáscukor
45dkg liszt
fél csomag sütőpor
4 csomag vaníliapuding
10dkg fehércsoki
1 marék mogyoró
2 citrom reszelt héja
A vajat hagyjuk pihenni egy kicsit, hogy kellően megolvadjon, hiszen utána sokkal könnyebb vele dolgozni. Kockázzuk fel, majd porcukorral verjük habosra kézi mixerrel. (Ha lehet mellőzzük a kristálycukrot, mert az nehezebben olvad fel.)
Adjuk hozzá a tojást és a vaníliát, majd keverjük hozzá a sütőport, a vaníliapudingot és a lisztet is. Reszeljük le két citrom héját, és azt is vegyítsük el benne. Ezeket a műveleteket már kézzel csináljuk, mert úgy sokkal könnyebb jól összegyúrni a tésztát.
Aprítsunk fel fehér csokit, és a legvégén keverjük hozzá a tésztához. Én a tészta felébe mogyorót is tettem bele, kíváncsi voltam így milyen lesz az íze.
Általában folpackba be szoktam csomagolni és egy fél órára a hűtőbe szoktam tenni, mielőtt formázzuk.
A sütőt melegítsük elő 180 fokra, ha légkeverésessel szeretnénk csinálni, akkor 160 fokra.
A tepsinket sütőpapírral béleljünk ki, majd formáljunk diónyi gömböket a tésztából és lapítsuk el a tenyerünkkel. Néhány centi távolságra helyezzük egymástól, mert el fognak terülni.
Kb. 10-12 perc alatt világosra sül. Ne hagyjuk bent tovább, mert akkor nagyon ki fog száradni. Ebből a mennyiségből kb. 60-80 kekszecske készül, attól függően mekkora golyókat gyúrtunk.
Szeretem a vajas tésztájú kekszeket, mert jó sok sütit lehet belőle készíteni és mindig fel lehet dobni valami finomsággal. Csokival, magvakkal. Én most mindkét verziót kipróbáltam.
Ilyen lett és nagyon finom!A recept.150g csokit és125 g vajat göz felett meg olvasztunk.5 tojást külön választunk.A fehérjét pici sóval nagyon keményre felverjük.A tojás sárgáját 1...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
tojásokat szétválasztjuk, a fehérjét kemény habbá verjük. A sárgáját az édesítővel és a fahéjjal felverjük, majd mehet bele a kókuszzsír, a citromhéj, a zabpehely és a sütőpor. Ho...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű