15 dkg porcukor
5 dkg margarin
2 tojás
szódabikarbóna (késhegynyi)
1 kanál méz
40 dkg liszt
kevéske tej
Krém
20 dkg margarint
20 dkg porcukrot
2 vaníliás cukrot
1 liter tej
A porcukrot, margarint, a két tojást, a késhegynyi szódabikarbónát, a kanál mézet összekeverjük. Ezt a masszát 40 dkg liszttel és kevés tejjel összegyúrjuk, és három részre osztjuk. A lapokat tepsi hátán megsütjük , majd megtöltjük a következő krémmel.
Krém: 20 dkg margarint, 20 dkg porcukrot és 2 vaníliás cukrot összekavarunk. Ezután 1 liter tejet 8 kanál liszttel simára főzünk.
Ha kihűlt összekavarjuk a margarinos cukorral. A krém felébe 1-2 kanál kakaót teszünk. megtöltjük a lapokat és a tetejére is teszünk krémet, majd megszórjuk kókuszreszelékkel
A baguettet negyedeljük, így könnyebben kivághatjuk a belsejét. Mind a 4 darab belsejét kiszedjük egy kés segítségével. A spenótot leforrázzuk ( forróvízbe dobjuk pár percre, hogy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hagymát kevés olajon megdinszteljük. Hozzáadjuk a darált húst, sózzuk, borsozzuk. Folytonos kevergetés mellett megvárjuk, amíg a hús egyenletesen szétesik, mert az elején úgy vis...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű