1 kg sárgarépa
4 dl víz
30 dkg cukor
1 tasak vaníliás cukor
3 narancs és 2 citrom kicsavart leve
A sárgarépát megtisztítjuk és karikára vágjuk. Egy fazékban a 4 dl vízzel együtt puhára főzzük. Amikor elkészült leturmixoljuk, és hozzáadjuk a cukrot, vaníliás cukrot, a narancs- és citromlevet majd visszatesszük a tűzre és addig főzzük, amíg be nem sűrűsödik. Ezután előzőleg csírátlanított üvegekbe töltjük, és szárazdunsztban hagyjuk kihűlni.
Egy 8 l edény alját és oldalát sertészsirral bekenjük. A szilvát megmossuk, kimagozzuk,felezzük és a fazékba egyenletesen elterítjük. Meglocsoljuk az ecettel és rászórjuk a cukro...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az eperről eltávolítottam a szárát, és alaposan megmostam. Viszonylag nagy szemek voltak, ezért négyfelé vágtam, és ráöntöttem a cukrot. Egy napig állni hagytam, majd leöntöttem a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű