H:18 dkg liszt
1 tk sütőpor
12,5 dkg puha vaj
10 dkg cukor
1 tojás
10 dkg apróra vágott vagy reszelt csokoládé és/vagy kókuszreszelék és/vagy kandírozott gyümölcs
Elkészítés: A hozzávalókat összekeverjük és jó alaposan összedolgozzuk a tésztát. Apró golyókat formálunk belőlük, melyeket kilapítunk és sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük. A sütőt 190 fokra előmelegítjük és kb 10 percig sütjük a kekszeket. Ebből az adagból kb 40 darab keksz jön ki, attól függően, hogy mekkora golyókat formázunk a tésztából.
A hozzávalókat összegyúrjuk, golyókat formázunk belőle, majd édesítős darált dióba forgatjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A lisztet a táblára szitáljuk. Adjuk hozzá a sütőport, a porcukrot, a puha margarint és a tojássárgájákat. Gyúrjuk sima tésztává, majd folpakba csomagolva tegyük 30 percre a hűt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A banánok húsát karikáztam, a mangókat meghámozva, a magjáról levágva felkockáztam, majd egy-egy műanyag edényben a fagyasztóba tettem 3-4 órára. Ekkor kivettem, és többször kis ad...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű