gyümölcs
méz vagy cukor
zselatin
Ha mindenáron gumicukorért nyíg a gyerek,akkor meg el lehet neki készíteni otthon az egészséges verziót, olyant, ami valóban csupa gyümölcs lesz! A gyümit le kell turmixolni. Ha elég édes, nem kell bele semmi, ha mégis, mehet egy kis méz, vagy általad kezelt mennyiségű cukor. A zselatint pici vízzel felfőzöd, és ha hűl, bele kevered a gyümölcs pépbe. Mehet jégkocka formákba vagy szilikonos bonbon formákba. Ha megdermedt, picit fagyóba kell tenni, így szépen maradéktalanul kijön a formából.
3 evőkanál cukrot sötétbarnára pirítunk, és fél dl vízzel feleresztve felfőzzük. (A pirított cukor a víz hozzáadásakor megkeményedik, de pár perc múlva felolvad.) Egy csapott evőka...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű