liszt
70-80dk lisztet bele teszek egy tálba, rakok bele egy pici sót, 1egész élesztőt felfuttatok pici cukkorral, én tejbe szoktam, van aki vízbe, el keverem a liszttel az élesztőt, teszek annyi langyos vizet amennyit felvesz, bedagasztom,én géppel dagasztottam, 1órát meleg helyen kelesztem, ha meg kelt a tészta, lisztezett deszkára borítom a lángost, vékonyra nyújtom, a virsliket ketté vágom (én fél kilót használtam) a ki nyújtott tésztákat téglalap alakúra vágom és bele tekerem a virslit, picit meg görgetem kézzel, hogy ne látszódjon ki a virsli, picit pihenni hagyom aztán, bő forró olajban megsütöm..
Elkészítés: Végy egy nagy fazekat, tedd bele a jól összetört túrót, önts hozzá a tejet, enyhén sózd meg, löttyints hozzá 1 evőkanál 10 %-os ecetet, és hevíts forrpontig. Lassan ke...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Félbevágjuk a banánt, tányérra helyezzük vagy kehelybe. Melléteszünk pár gombóc fagyit. Tejszínhabot nyomunk rá, csokival leöntjük, és megszórjuk cukorral.
Elkészítési idő: 5 perc Nehézség: Könnyű
A pita hozzávalóit összeturmixoljuk. Sütőpapíros lemezre öntjük úgy, hogy 2 korongot kapjunk. Kicsit az asztalhoz ütögetjük a lemezt, így jobban elterül a massza és szép sima felül...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű