liszt
70-80dk lisztet bele teszek egy tálba, rakok bele egy pici sót, 1egész élesztőt felfuttatok pici cukkorral, én tejbe szoktam, van aki vízbe, el keverem a liszttel az élesztőt, teszek annyi langyos vizet amennyit felvesz, bedagasztom,én géppel dagasztottam, 1órát meleg helyen kelesztem, ha meg kelt a tészta, lisztezett deszkára borítom a lángost, vékonyra nyújtom, a virsliket ketté vágom (én fél kilót használtam) a ki nyújtott tésztákat téglalap alakúra vágom és bele tekerem a virslit, picit meg görgetem kézzel, hogy ne látszódjon ki a virsli, picit pihenni hagyom aztán, bő forró olajban megsütöm..
A sárgarépát és a cukkinit lereszeljük. Egy tálba rakjuk a reszelt cukkinit és répát, majd hozzákeverjük a reszelt sajtot és egy csipet borsot. Egy sütőpapírral bélelt tepsibe ki...
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű
A túrót a tejjel odatesszük forrásig főni, közben kevergetjük, akkor jó, ha nyúlik a túró, majd egy sűrű szitán leszűrjük, egy lábosba tesszük, hozzáadjuk a tojást, vajat, szódabi...
Elkészítési idő: fél óra Nehézség: Könnyű