3 dl langyos víz
2 teáskanál só
2 evőkanál olívaolaj
50 dkg liszt (lehet Graham-liszt)
1 teáskanál cukor
3 dkg élesztő
Lágyabb tésztát dagasztunk a hozzávalókból, majd kb. 45-60 percen át hagyjuk duplájára kelni. (Graham-liszt használatakor valamivel több vizet kell beletennünk.) Ezután 8 egyforma darabra vágjuk, mindegyiket gömbölyítjük, 5-10 percig hagyjuk pihenni. (Ezalatt ismét megnyúlnak a tésztában a sikérszálak, így könnyebb nyújtani.) 2-3 mm vastag ovális vagy kerek formákat készítünk a gömbökből. Ruhával letakarva 30 percig hagyjuk őket pihenni.
220 fokra melegített sütőben kb. 5-6 percig egyszerre 2-3 darabot sütünk a rácson. (Nem tepsin!)
Tipp: tálaláskor apróra vágott húst, zöldséget, salátát, öntetet készítünk elő, és mindenki összeállítja a saját gyrosát.
http://www.limarapeksege.hu/
http://www.kifoztuk.hu/receptjeink/item/pita
. A hozzávalókat robotgéppel összekevertem, majd kisütöttem. Felét lekvárral, a másik felét fahéjas cukorral töltöttem, majd feltekertem. Jó étvágyat kívánok.
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű
40 g zabpelyhet kétszeres mennyiségű vízzel 2 percre mikróba tettem, kis édesítőt, vaníliás fehérjeport és fagyasztott meggyet (100 g) tettem bele. Egy keverés után a forró kása fe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű