Piskótalap, (én 4 tojásos vizes piskótát sütöttem és félbevágtam, két azonos méretű tepsibe raktam a krémet elfeleztem és mindkét piskótára ráöntöttem )
Krém
½ l joghurt,
2,5 dl habtejszín,
5 ek cukor,
1 cs. zselatin,
½ kg eper,
kb. 0,5 dl tej
Megtisztítom az epret, megmosom, összedarabolom, egy mély tálba teszem, ráöntöm a joghurtot, cukrot, majd robotgéppel egy kicsit összekeverem. Habbá verem a tejszínt és ezt is a masszához keverem. A zselatint langyos tejben feloldom, majd forralásig melegítem és ezt is a krémhez keverem. Az egészet ráöntöm a piskótára és kb. 6 órára, de legjobb egy egész éjszakára a hűtőbe rakni. A tetejét lehet díszíteni zselével.
A tészta hozzávalóiból diós piskótát készítünk, Sütőpapirral bélelt tepsziben alsó-felső sütéssel, 180 fokon kb.20 percig sütjük. A cukrot a rum egy részével, a vajjal és a to...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés: 40 perc, sütés: 40 perc A tésztához a lisztben keverd el a szódabikarbónát, és a többi hozzávalóval alaposan gyúrd össze. Akkor jó, ha elválik az edény falától. Oszd...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Az egyik barna lapra rákenjük a krém felét. A töltelékből rudakat formázunk, és a krémre rakjuk. Erre kerül a krém másik fele, és a másik piskótalap. Tetejére csokimáz.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű