Hozzávalók: Fél liter száraz fehérbor, fél liter víz, 1 mokkáskanál szegfűszeg, 1 mokkáskanál fahéj, 2 csomag vaniliás cukor, 10 dkg porcukor, 4 tojás, 1 citrom héja, 1 evőkanál liszt
A vizet egy dl borral és a fűszerekkel együtt felforraljuk, ezalatt a tojás sárgákat kikeverjük a cukrokkal, a liszttel és hozzáadjuk a maradék bort. Ha a fűszeres lé felforrt, leszűrjük és óvatosan (olyan kis helyes habverővel) belekeverjük a tojásos keveréket. Az egészet lassú tűzön kb. 10 percig besűrítjük, kevergetve felforraljuk. Vigyázat, nagyon finom!
http://www.utos.ml/egy-igazi-mennyei-husos-unnepi-lakoma/
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A mézet a margarinnal melegítsük fel és tegyük félre. Egy nagy tálba keverjük össze a lisztet, az átszitált porcukrot, a szódabikarbónát és a fűszereket. (Ha sötétebb tésztát szere...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A darált diót összekeverjük a porcukorral, a vaníliás cukorral, az őrölt fahéjjal, és a reszelt citromhéjjal, majd hozzáadjuk a villával felvert tojást és gyors mozdulatokkal össze...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes