3 dl kefir,("kefirgombás" is tökéletes)
2 db egész tojás,
0,5 kg liszt,
1 dkg só,
2,5 dkg élesztő
tej
A hozzávalókat eldolgozni, az élesztőt belemorzsolni, összegyúrni és annyi tejet hozzáadni, hogy nokedli keménységű legyen (kb. 1,5dl). Hűtőbe rakni megkelni.
Ha megkelt, olajos kézzel széthúzni, forró olajban sütni. Kb. 1 hétig eláll a hűtőben, nem kell mindet egyszerre kisütni, hanem mindig annyit kivenni belőle, amennyire szükség van.
Mint minden alkalommal, én most is a kenyérsütő gépet hívtam segítségül.
Beleraktam a hozzávalókat, összekeverte a gép, majd beraktam éjjelre a hűtőbe.
Másnap már csak "szaggatnom" kellett.
1. Melegítsd elő a sütőt 180 fokra és tegyél sütőpapírt egy tepsire. 2. Szedj rózsáira egy fél fej karfiolt, mosd meg, és tedd egy késes aprítóba. Addig morzsold, míg rizsszerű ál...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojássárgákat a mustárral fehéredésig kavarom,és elkezdem vékony sugárban az olajat hozzá folyatni,habverővel kevergetem, hozzá adom a sót cukrot,fehér borsot,citrom levet
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A 0,5 dl vízbe elkeverjük a zselatin. Állni hagyjuk még megköt. Közben a gyümölcslevet összemelegítjük a mézzel, majd a tűzről levéve hozzákeverjük a zselatinos vizet. Már tölthetj...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű