1 kg finomliszt,
2,5 dl forró víz,
2,5 dl tej,
4 evőkanál cukor,
5 dkg élesztő,
2 kávéskanál só,
2 kávéscsésze olaj.
Az élesztőt a tejben felfuttatom, hozzákeverem a vizet.
A liszthez hozzákeverem cukrot, és az élesztős oldattal eldagasztom, közben az olajat is hozzáadom.
Ha a tészta kész, 4 cipót formázok belőle, és letakarva 25-30 percet pihentetem.
Egy-egy cipót kb. 1 cm vastagra nyújtok, utána 8 cikkre vágva felsodrom kifli alakúra.
A kiolajozott tepsibe rakva a tetejüket tojással megkenem, és szezámmaggal beszórom.
Előmelegített sütőben 170-180 fokon megsütöm.
A sütőt 170 fokra előmelegítjük. Egy kb. 25 x 20 cm-es tepsit vajjal kikenünk. A tojásokat szétválasztjuk. Az öt sárgáját egy nagy tálban felverjük, hozzáadjuk a sütőporos lisztet...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítési mód: kenjük meg vajjal a kenyérszeleteket és a vajas felével lefelé helyezzük egy sütőpapírral kibélelt tepsibe. A kenyérszeletek másik felét kenjük be tejföllel, te...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
https://repaelixir.blogspot.co.uk/2015/03/fizikoterapia-otthon.html
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű