Hozzávalók:
6 tojásból piskóta
Krém:
0.5 liter főző tejszín
300 g cukor
1 tábla fehér csokoládé
dió
Az elkészítése roppant egyszerű. Felforraljuk a tejszínt és félretesszük. Egy nagy edényben, folytonos keverés mellett,, felolvasszuk a cukrot. Majd ha teljesen kristálymentes óvatosan (több részletben) hozzáöntjük a forró tejszínt. Ennél a pontnál vigyázni kell, mert a tejszín, a sokkal forróbb cukorhoz érve rögtön ki akar majd futni. Ezért kell nagy edénybe feltenni, hogy ne tudjon kiszaladni. Ha simára kevertük vegyük le a gázról, dobjuk bele a fehércsokoládét és keverjük simára. Ha langyosra hűlt, tegyük hűtőbe egy éjszakára. Be fog sűrűsödni. Másnap habosítsuk ki, de először csak lassú fordulatszámon, majd végül keverjük át egy kicsit gyorsabb fokozaton, de csak rövid ideig. Ha sokáig keverjük gyors fokozaton, akkor ki fog csapódni, ki fog ikrásodni.
A cukrot 10 kanál vízzel felforraljuk és forralástól számított 8 percig főzzük. Ekkor hozzáadjuk a kókuszreszeléket, vaníliás cukrot és a keményítőt. Alaposan összedolgozzuk a ma...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kell hozzá egy üveg meggybefőtt és 1 doboz ananász konzerv. Fazékba öntjük, majd kb. 0,8 liter vizet öntünk rá. Egy csipet sót teszünk bele, és egy mokkás kanál őrölt fahéjat, 5 –...
Elkészítési idő: 35 Nehézség: Könnyű