4 db nagyobb alma,
8 púpozott ek liszt,
1 tojás,
2 dl tej,
1 ek vaj,
csipetnyi só,
2 tk cukor+egy kevés fahéjjal elvegyítve a szóráshoz.
Az almákat megmossuk, meghámozzuk és kis lyukú reszelőn lereszeljük. Hozzáadjuk a lisztet, a tojást, a tejet, a cukrot, a sót és a megolvasztott vajat. Jól összekeverjük, hagyhatjuk egy keveset állni is, majd palacsintasütőben kevés olaj hozzáadásával kis palacsintákat sütünk. Jól el kell simítgatni a tetejét, hogy ne csak a két oldala, hanem a közepe is megsüljön, viszont a széle ne égjen meg. Egymásra fektetjük és egyenként megszórjuk fahéjas cukkorral.
Tészta: Az alapanyagokat gyúrjuk össze, majd 10 percig pihentessük. Ezután osszuk 3 db egyforma részre a tésztát. Ezeket egyenként 18*12 cm-es téglalapra nyújtsuk ki (2 szilikono...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A diót zsiradék nélkül serpenyőben megpirítjuk, majd finomra őröljük. A citrom és a narancs héját lereszeljük, levét kinyomjuk, majd a dióhoz adjuk a rummal és a lekvárral együtt,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű