A tésztához:
250 g finomliszt
200 g vaj
200 g reszelt sajt
1 kk só
0.5 kk szódabikarbóna
50 ml tej
Kenéshez, szóráshoz:
1 db tojás
25 g reszelt sajt
só ízlés szerint
A lisztet elkeverjük a sóval, hozzáadjuk a vajat, és elmorzsoljuk. Hozzáadjuk a sajtot és a tejben feloldott szódabikarbonátot, sima tésztává gyúrjuk.
A sütőt 200 fokra előmelegítjük.
A tésztát lisztezett munkalapon kb. 4-5 mm vastagságúra nyújtjuk. Vékony rudakra vágjuk. Megkenjük a felvert tojással, majd megszórjuk a sajttal és sóval.
A rudakat sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk, betoljuk az előmelegített sütőbe, és 12-15 perc alatt aranysárgára sütjük.
Összekeverjük először a szárazanyagokat, majd külön edényben a nedves anyagokat is, és egybe vegyítjük őket, jól elkeverve fakanállal, hogy sima állagot kapjunk. Előmelegített süt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt kis langyos cukros tejben felfuttatjuk, majd a többi hozzávalóval kézi mixer spirálos karjával összeállítjuk a tésztát. Letakarva kb. ½ órát pihentetjük, (pihenés közb...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű