1 közepes csirkemell filé
1 kis üveg gomba (17 dkg)
1 közepes fej vöröshagyma
2 ek olaj
1 kk só
1 nagy csipet őrölt bors
1 csapott tk őrölt pirospaprika
1 ek házi darált paprika
1 dl sűrű paradicsomlé
1 dl víz
A csirkemellet alaposan megtisztítjuk, és vékony csíkokra vágjuk. Az üveges gombát átmossuk, lecsepegtetjük és felszeleteljük.
A megtisztított vöröshagymát felkockázzuk és kevés olajon üvegesre pároljuk.
A lecsepegett húst fehéredésig pirítjuk rajta.
Megszórjuk a fűszerekkel, felengedjük kb. 1 dl vízzel és fedő alatt puhára főzzük.
Hozzáadjuk a gombát, a paradicsomlevet és még tovább pároljuk.
Ha már a gomba is puha és a leve is kicsit besűrűsödött, elzárhatjuk.
Melegen, rizs körettel kínáljuk.
Az egészet összekeverjük és forró olajban kisütjük. Papírtörlőre tesszük, hogy a felesleges olaj lecsepegjen. Update lekvárral tálaljuk! Isteni finom!
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Bedagasztottam,ment pihenni 20 percig a tésztám amíg előmelegítettem a sütőt 180 fokra(alsó-felső sütésen) ezt 4 részre osztottam,majd gömböt formáltam kinyújtottam vékonyra,hogy j...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
turmixolni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű