8 szikkadt kifli
1/2 liter tej + cukor
20 dkg darált mák + pár ek cukor
vaj a tál kikenéséhez
Vanília szósz:
1 csomag vaníliás pudingpor
8 dl tej
5 ek cukor
A darált mákot ízlés szerint pár evőkanál cukorral elkeverjük. Egy magas falú tálat (jénai) kivajazunk. A kifliket felkarikázzuk, és egy rétegben lepakoljuk a tál aljára. A tejet kevés cukorral felforraljuk, majd ezzel meglocsoljuk az első réteg kiflit. Megszórjuk a cukros mákkal, újabb kifli, újra tej, majd mák. És így tovább, amíg el nem érjük a tál tetejét, vagy el nem fogynak a hozzávalóink.
Ha kész, 200 fokos sütőbe betoljuk, és kb. 20 percig sütjük. Én szeretem a tetejét, amik nem puhák a tejtől, hanem picit ropogósra sülnek. Férj viszont az elázott falatokat szereti. (Mindig mondom, hogy jól megférünk mi egymás mellett, a grillcsirkén se szoktunk összeveszni, nem ugyanazokat a részeket komáljuk… )
A vanília öntethez a puding csomagolásán leírtak szerint járunk el, pusztán annyit csalunk, hogy több tejet használunk, hogy sodót, és ne pudingot kapjunk.
A tányérra kiszedett gubákat megcsurgatjuk a vanília öntettel. Ha szeretnénk díszíteni, gyümölcsökkel megszórhatjuk.
1. Az alma csumáját eltávolítjuk, húsát héjastul vékony cikkekre vágjuk. 2. A vajon fedő alatt, az edényt időnként megrázogatva puhára pároljuk, majd rászórjuk a fahéjat. Forrón t...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű
porcukor, erdei gyümölcs (fagyasztott is jó). Elkészíts: Egy tálban kavarjuk össze a lisztet, a sót, a szódabikarbónát és a cukrot, adjuk hozzá a joghurtot, a teje...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk, majd tetszés szerinti vastagságúra kinyújtjuk és kiszaggatjuk. Forró sütőben pirosra sütjük.
Elkészítési idő: 1/2 óra Nehézség: Könnyű