4 dl növényi (hulala) tejszín
1 teáskanál fahéj
2 l tej
40 dkg porcukor
2 db sárgadinnye
A sárgadinnyéket félbevágjuk, kimagozzuk és megpucolva 2-3 cm-es kockákra vágjuk.
Turmixgépbe rakunk 3 marok dinnyét és ráöntjük a tejszínt, valamint a porcukrot.
Mikor szép simára turmixoltuk, egy mély tálba, vagy edénybe öntjük, rádobunk 3 marék dinnyekockát és a maradék hozzávalókat. Tejet, dinnyét, fahéjat, ezeket megint leturmixoljuk és végül az edénybe öntve mindent alaposan összekeverünk.
Hűtőbe téve néhány órát pihentetjük és tálaláskor tejszínhabbal díszítjük.
Töltött kagylótészta 20 db nagy kagylótésztát(vagy kanellonit) 15 percig sós vízben, gyakran kavargatva, (al dente ) megfőzöm. Töltelék: A darált húst pörköltszerűen lesütöm, gri...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
2 evőkanál olajat (én sertészsírt használok) felforrósítok és bele teszek 1/2 evőkanál vegetát, 1/4 evőkanál sót (később szerintem kell még bele, de ízlés kérdése). Beleteszem a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű