1 ek. MAGGI Húsvarázs ételízesítő
80 dkg marha bélszín
2 ek. csípős ízesítő piros arany
1 ek. ecetes, reszelt torma
0.75 kg-os toast kenyér
őrölt ízlés szerint bors
1 ek. ketchup
1 ek. mustár
2 ek. édes, őrölt színes paprika
5 dkg vaj
1 fej vöröshagyma
3 dl olívaolaj
8 gerezd fokhagyma
ízlés szerint só
1 ek. Worchestershire szósz
A bélszínt lehártyázzuk, majd nagyon apróra, de nem pépesre daráljuk. Jénai tálba nyomkodjuk légmentesen és a tetejét elsimítjuk.
Ráöntjük az olívaolajat, majd lefedjük és hűtőszekrényben 1-2 hétig pácoljuk, ezután az olajat leöntjük róla.
A megtisztított vöröshagymákat pépesítjük. A hússal összekeverjük a maradék hozzávalókat, a kenyér és vaj kivételével.
Közben kóstolgatjuk és ha szükséges fűszerezzük.
Ha a keverés befejeződött, 1 órát állni hagyjuk, hogy az ízek összeérjenek.
Ez alatt az idő alatt megpirítjuk a kenyérszeleteket és megterítünk.
Mindent bele egy keverőtálba, és hajrá, addig dagasztani géppel, vagy kézzel, amíg el nem válik az edény falától. Ez pár perc. Kalóriaégetőnek is jó. Majd meleg helyen, kb kétszere...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű