4-5 szem őszibarack
8-10 szilva
5 db alma
2-3 db körte
1 pohár tejföl
4 ek finomliszt
10 dkg kristálycukor
1 db citrom
1 csipet só
1 cs vaníliás cukor
8-10 db szegfűszeg
2-3 db egész fahéjrúd
A citromot felkarikázzuk. A szilvát és az őszibarackot kimagozzuk, nagyobb kockákra vágjuk. Az almákat, körtét meghámozzuk, kicsumázzuk, daraboljuk. Egy fazékba öntünk, annyi vizet amennyi levest szeretnénk. Beletesszük a cukrot, sót, teatojásban a fahéjat és a szegfűszeget. Beletesszük az almát, őszibarackot, szilvát, körtét, citromot és 10 percig főzzük. A teatojást kivesszük. A liszttel elkevert tejföllel besűrítjük a levest. Hagyjuk felforrni. Citromlével és cukorral utána ízesítünk. A levest lehűtjük és hidegen tálaljuk. Télen készíthetjük befőttből vagy mirelit gyümölcsökből is.
A lapockát vékony csíkokra vágjuk és befűszerezzük a görög fűszerrel. Kicsit félretesszük, kb 1 óra, hogy összeérjen a fűszer a hússal. A joghurtot összekeverjük a czacziki porra...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes
1. A szilvákat alaposan mossuk meg, magozzuk ki, majd négyeljük fel. 2. Tegyük egy lábasba a szilvát, majd adjuk hozzá a vizet és a cukrot és a szegfűszeget. Forrástól számítva 5...
Elkészítési idő: 25 perc Nehézség: Könnyű