200 g étcsoki
175 g lágy vaj vagy margarin
100 g porcukor
1 cs. vaníliás cukor
1 cs. puncs puding
2 tojás
250 g liszt
fél csapott teáskanál sütőpor
fél csapott teáskanál szódabikarbóna
A csokit feldaraboljuk. A lágy margarint vagy vajat robotgéppel simára keverjük. Fokozatosan hozzáadjuk a cukrot vaníliás cukrot és a pudingport. Mindegyik tojást legalább fél percig keverjük bele.
A lisztben elvegyítjük a sütőport és a szódabikarbónát, majd a masszához szitáljuk. Végül hozzákeverjük a csokoládédarabokat is. Ezt én már csak fakanállal szoktam elkeverni.
Két teáskanál segítségével mogyorónyi darabokat szedünk sütőpapírral bélelt tepsibe és vizes kanállal lelapítgatjuk. A halmok között kb. 5 centi helyet szoktam hagyni, mert megnőnek sütés közben.
180 fokon kb. 15 percig sütjük.
A tésztát sós vízben kifőzöm.A túrót egy tálban villával összetörjük.Hozzá adom a kristály cukrot,vaníliás cukrot,reszelt citrom héját és levét,a vajat a tejfölt és a 2 tojás sárgá...
Elkészítési idő: kb 1,5-2 óra Nehézség: Közepes
Karamellás öntet: 4 ek barna cukor 7 dk vaj 0,5 dl tejszín Egy serpenyőbe kezdjük el karamellizálni a cukrot, majd amikor már felolvadt, és szép aranybarna színt kapott, ve...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű