30 dkg liszt
20 dkg cukor
1 sütőpor
1kk só
2 tojás
12 dkg olvasztott vaj
2 dl tej
Mindent összekeverünk a leírt sorrendben.
210 fokos sütőben kb. 15-20 percig sütjük.
Tej helyett lehet kávé rum aromával.
Bármivel ízesíthető még: gyümölcs, tört csoki, kakaópor.
Sósan is elkészíthető - ekkor nem kell cukor bele. Mehet bele sajt, sonka, kolbász stb.
Először a középső tésztát sütjük meg. Az egész tojásokat a cukorral és a vízzel habosra keverjük. Összekeverjük a diót, a lisztet és a sütőport, majd óvatosan a felvert tojásh...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindent fakanállal összekeverni, mehet a sütőbe. 200 fokon 15 perc.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük. 180 fokra előmelegített sütőben 40-45 percig sütjük.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű