40 dkg liszt
2 dkg élesztő
2 tojás
15 dkg margarin
egy csipet só
14 dkg cukor
darált dió
2 dkg élesztőből kovászt készítünk, hozzáadunk 2 tojás sárgáját, 15 dkg margarint, egy csipet sót, és 40 dkg lisztet, amit összeállítunk, és duplájára kelesztjük.
Ha a duplájára kelt, nyújtódeszkán 1 cm-re nyújtjuk. 10 dkg margarint 14 dkg cukorral habosra kavarunk, majd ezzel megkenjük a tésztát, és megszórjuk bőven darált dióval. Az egészet feltekerjük, majd 2 cm -es darabokra szeleteljük, és papírral bélelt tepsibe tesszük. A tepsiben még egy kicsit pihenni hagyjuk, majd közepes lángon sütjük.
A rizst vaníliacukorral és kristálycukorral a tejben sűrű kására főzzük. Tejből, vízből, cukorból és pudingporból sűrű pudingot főzünk. A forró pudingot a tiszta vízzel kiöblít...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat egy tálban összedolgozzuk. Egy közepes méretű tepsit kiolajozunk, zsemlemorzsával meghintjük, és a masszát egyenletesen belenyomkodjuk. 180 fokos sütőben 30 perc al...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Folpackra kókuszt szórunk és téglalappá nyújtjuk, erre a krém, feltekerjük kókusszal még megszórjuk. Ebből 2 rúd lesz.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű