- 2 db cukkini (közepes méretű)
- 5 ek. kókuszliszt
- 5 ek. nyírfacukor
- 5 ek. libazsír
- 8 tojás
- 100 g mazsola
- 2 citrom leve
A cukkiniket megpucoljuk és lereszeljük. Beleöntjük a citromok kicsavart levét. Mehet hozzá 5 púpos evőkanál kókuszliszt. Nagyjából 5 evőkanál nyírfacukor (ezt sütés előtt ellenőrizni kell, és ha nem elég édes, növelni). A zsírt felolvasztjuk és ezt is hozzáöntjük. Beleütjük a tojásokat és bő 100 gramm körüli mazsolát (ízlés szerint). Az egész masszát nagyon alaposan összekeverjük.
Beleöntjük egy sütőpapírral kibélelt formába (mi most kuglófot használtunk). Előmelegített sütőben 180-200°C-on addig sütjük, ameddig késsel megszurkálva azt tapasztaljuk, hogy már nem nyers a közepe. Ez most 40 percet sült.
Célszerű teljesen hagyni kihűlni felvágás előtt - így kevésbé esik szét a közepe.
A cukrot a tojássárgákkal a vajjal és citromhéjjal jól kikeverjük. A lisztet összekeverjük a szódabikarbónával és a tojásárgás krémhez keverjük annyi tejjel, hogy jól kenhető ma...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az egész tojásokat habosra kevertem az édesítővel együtt, amikor már jó habos lett, picit megnőtt a térfogata, akkor keverés közben hozzáadtam 3 evőkanál frissen forralt vizet és t...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű