20 dkg dió megpirítva
4 dl kókuszkrém (behűtve)
1 dl jó erős kávé (hideg)
3 db kisebb banán (nálam fagyasztott)
Ízlés szerint édesítő, én nem tettem bele
A diót száraz serpenyőben megpirítottam, ezt a lépést nem érdemes kihagyni, mert sokkal finomabb íze lesz a diónak. Amikor kihűlt durvára törtem, zacskóba téve sodrófával a legegyszerűbb ezt megcsinálni. A kókuszkrémet, a fagyasztott banánt és a kávét leturmixoltam, összekevertem a dióval, majd fagyigépbe öntöttem, majd fél óra múlva már kész is volt a fagyi. Nekem mindig van banán a fagyasztóban, ha megpuhul és éppen nem tudok vele mit kezdeni, akkor héj nélkül zacskóba teszem és így fagyasztom le, szuper fagyikhoz, krémekhez, turmixokhoz. Ha nincs fagyigép, akkor műanyag dobozba kell önteni, fagyasztóba tenni és fél óránként mixerrel átkeverni. Szerintem elég bele a banán, nem kell plusz édesítő.
Befőtt: 80 fokon 30 percig automatázni. Meggylé: 80fok / 20perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A rebarbarát és almát kevés vízben feltesszük főni. Hozzáadjuk az édesítőt, és egy-két citromkarikát. Pár perc alatt puhára főzzük. Poharakba adagoljuk, kihűtjük, majd hűtőszekrény...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A narancsokat zöldséghámozóval megpucolom úgy, hogy a háj sárga részét igyekszem csak eltávolítani. Az így kapott csíkokat gyufaszálakra vágom, mély lábosba teszem, és annyi vizet...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű