- 0,5 kg csirkemell filé
- fűszerek: só, szárított metélőhagyma, petrezselyem zöld, bors, oregánó, bazsalikom, fokhagyma, stb.
A minden hártyától megtisztított csirkemell filét aprítógépben (vagy kis lyukú húsdarálón) pépesre őrlünk, hozzáadjuk a fűszereket és jól átdolgozzuk, majd egy kevés olvasztott kókuszzsírral megkent, dupla rétegű alufóliára halmozzuk. Kezünkkel tömör rudat formálunk, majd feltekerjük a fóliát, melynek két végét megsodorjuk. A művelet végén olyan lesz, mint egy nagy szaloncukor.
Aki idegenkedik az alufóliától, az készítheti ugyan így sütőzacskóban is, de azt néhány helyen át kell szurkálni, mert a gőz szétnyomja.
Beletesszük egy tepsibe, melléöntünk 1 dl vizet, majd 180°C-ra előmelegített sütőben 30 percig sütjük. A tepsiben hagyjuk kihűlni, majd kibontva a burokból szeleteljük.
Pár napig eláll a hűtőben, így reggelire, vacsorára több napig fogyaszthatjuk.
Készíthetjük pulykamell filéből, vagy szűzpecsenyéből is.
Először is meg kell mosni a gyömbért, majd héjastul le kell reszelni. A citromot héjastul kockázzuk fel kis darabokra, de a magokat szedjük ki, a többi részt pedig tegyük bele egy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
3 tojás sárgához tettem 4 evőkanál cukrot, az elektromos habverővel alaposan elkevertem... a saját házi csokimat kicsit hagytam megolvadni... egy üvegtálat vízgőz fölé állítok.. eb...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű