- 8 db tojás (szétválasztva)
- 8 ek. víz
- édesítő
- 2 tk. konjac liszt
- 16 ek. kókuszreszelék (darálva)
Túrókrém:
- 30 dkg ToTu (túró)
- édesítő
- 2 ek. citromlé
- 100 ml kókuszkrém
- vanília
- 3 dl olvasztott kókuszolaj
Kávédarálóval ledaráljuk a kókuszreszeléket és összekeverjük a konjac liszttel. A tojásfehérjékből az édesítővel nem túl kemény habot verünk, hogy az állaga olyan legyen, mint a tejfölnek . A tojások sárgáját a vízzel habosra keverjük, majd óvatosan beleforgatjuk a felvert fehérjét. Apránként belekeverjük a lisztet. A tepsit kibéleljük sütőpapírral (kb. 21x27cm), és habkártya segítségével beleszedjük a tésztát.
160°C-ra előmelegített sütőben kb. 40 percig sütjük. Félidőben takarjuk le a piskóta tetejét sütőpapírral.
A krémhez a hozzávalókat késes aprítóban krémes állagúra dolgozzuk. Ha teljesen kihűlt a piskóta hosszában kettévágjuk és a krémmel megtöltjük, majd hűtőbe rakjuk.
A háztartási kekszet apróra törjük és a vajjal, tejszínhabbal, dióval és cukorral együtt egy tálba tesszük, robotgéppel összedolgozzuk. Lekapcsolható oldalú sütőformába nyomkodjuk....
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit össze gyúrjuk és két részre osztjuk.Kinyújtjuk és zsírpapírral bélelt tepsibe tesszük. Babapiskótával vagy darált keksszel esetleg darált dióval megszórjuk az...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű