50 dkg darált keksz
3 evőkanál kakaó
25 dkg sütőmargarin (olvasztva)
2 dl langyos tej
25 dkg cukor
rum
2 evőkanál olaj
10 dkg étcsokoládé (pl. Katica)
A cukrot, a vajat, a tejet összemelegítem, majd a kakaóval elkevert kekszbe öntöm.
Még melegen 25x35-ös tálcára (tepsibe) nyomkodom és hagyom kihűlni.
A bevonót az olajjal gőz fölött felolvasztom és a kész sütire kenem. (Most mogyorós csoki lett a tetejére kenve, sima földimogyorós csokit olvasztottam meg.)
Vizes celofánra tesszük és feltekerjük.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
Szóráshoz porcukor. Előkészítés: A lisztet a sütőporral cukorral összekeverjük, a vajjal elmorzsoljuk, majd a tojássárgákkal és tejföllel összegyúrjuk. Kettévesszük a tésztát és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tegyél fel egy lábasban kevés vizet forrni, és helyezz fölé egy másik lábast úgy, hogy az alja ne érjen a lobogó vízbe, csak a gőz melegítse alulról. A fölső lábasba (vagyis ne ab...
Elkészítési idő: 5 óra Nehézség: Nehéz