- 30 dkg túró
- 1 dl víz
- 2 dkg kókuszolaj
- 2 tojás
- 3-5 dkg eritrit
- 2 ek. nyílgyökérliszt
- 1 ek. kókuszliszt
- 2 ek. útifű maghéj
- 1 citom leve és reszelt héja
- 1 vaníliarúd kikapart magjai
- kókuszolaj a sütéshez
A gombóchoz a túrót a vízzel, a tojásokkal, a kókuszolajjal, a citromlével, a citromhéjjal, a vaníliával és az eritrittel botmixerrel turmixoljuk, nem baj ha kicsit darabos marad, jobban visszaadja majd a túró élményét. Hozzákeverjük a kókuszliszttel, nyílgyökérliszttel elkevert útifű maghéjat. 10-15 percig állni hagyjuk. Ez alatt felmelegítjük az olajat (közepes lángon). A masszából diónyi gombócokat formálunk és az olajban szép aranybarnára sütjük.
A fahéjas szilvához a kimagozott gyümölcsöt összefőzzük, teszünk bele ízlés szerint fahéjat és édesítőt. A kisült túrófánkokat eritrittel megszórva, fahéjas szilvával kínáljuk.
Cukrot, lisztet, keményítőt, kakaót és a rum aromát csomómentesen elkeverem a tejjel, majd folyamatos kevergetés mellett felfőzöm, míg sűrű pudingszerű krém lesz. Amikor kihűl, ad...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Sütőpapírral előkészítünk 1 25X35 cm-es tepsit,a sütőt 180 C-ra előmelegítjük.A vajat,cukrot a vaníliás cukorral habosra keverünk,egyenként hozzáadjuk a tojásokat,mézet,beledolgoz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű