Tészta: 4 tojásfehérjét, pici sóval és 30 dkg porcukorból elvett 2 evőkanállal keményre verjük, a maradék porcukrot 4 tojássárgájával, 10 evőkanál vízzel (kanalanként) habosra kavarjuk, majd 20 dkg lisztet, pici szódabikarbónával hozzá szitálni és végül a tojásfehérje. Krém: 2 púpos evőkanál lisztet, 1 tojássárgáját, 2.5 dl tejjel lassan felengedünk, csomó mentesre kavarjuk és sűrűre főzzük, ha kihűlt a következő krémhez keverjük: 20 dkg porcukor, 20 dkg ráma, 2 cs. vaníliáscukor, kevés rumaroma, 10 dkg darált dió, a két krémet egyesítjük, a tésztára kenjük és csokimázzal bevonjuk. Közepes méretű tepsiben sütöttem.
A felfuttatott élesztőt és a többi hozzávalót összegyúrjuk, kicsit hagyjuk kelni 30 percre Kinyújtjuk kifliket készítünk,megtöltjük dióval, mákkal, lekvárral.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zselatint a kimért langyos vízbe áztatjuk, langyos helyen tartjuk. A céklát enyhén sós vízben megfőzzük, a vízből kivéve pürésítjük a kókuszkrémmel és a zselatinos vízzel, édesít...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Végy elő egy nagyobbfajta tálat, szórd bele a sütőport, 10 dekagramm cukrot, a vaníliás cukrot és egy nagyon kicsi sót. Ezekre szitáld rá a lisztet, majd jöhet hozzá a vaj is. Amik...
Elkészítési idő: 55perc Nehézség: Könnyű