fél kiló liszt, 1 db tojás, só , 30dkg zsír, pici tej élesztő cukor 1 kávés kanál.2 dcl tejföl.
barack lekvár dió cukor.
egy tálba beleöntjük a lisztet abba pici sót, aztán a zsírt tejfőlt tojást, és a megfutatott élesztőt. jól összedolgozzuk ha kemény a tészta akkor langyos tejet öntünk hozzá. adjuk kb? 1 órát pihentetni ,utána 3 részre osztjuk a tésztát mindegyiket külön-külön kinyújtom az első lapot tepsibe helyezem arra rákenek lekvárt és a cukrozott diót ,utána megint tészta és megint a lekvár cukrozott dió végén a harmadik lap amit tojás fehérjével bekenek és villával megszurkálom. 180 fokon előmelegített sütőbe 3/ órát sütöm tetejére csokimáz kerül.
A hozzávalókból tésztát gyúrunk,2 részre osztjuk. Az első lapot zsírozott tepsibe tesszük,megkenjük lekvárral. A tölteléknek a margarint kihabosítjuk a porcukorral,a rummal,hoz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Minden hozzávalót egybedolgozunk robotgéppel, muffin tepsiben sütjük.
Elkészítési idő: 0,5 óra Nehézség: Könnyű
Az élesztőt a tejben a cukorral felfuttatjuk. Hozzáöntjük a liszthez, belekeverjük a felvert tojást, majd a tejfölt, és főzőkanállal simára keverjük, mint a galuskát (nem dagasztju...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű