80dkg liszt,
14dkg olvasztott margarin,
3 evőkanál olaj,
só,
5dkg élesztő,
kb. 4dl tej,
3 teáskanál cukor,
1 egész tojás,
1 tojássárgája,
pici szódabikarbóna
Pizzás töltelék:
pizzaszósz,
sonka,
kukorica,
reszelt sajt,
Kakaós:
olvasztott vaj, a tészta megkenéséhez
kakaó, cukor, vaníliáscukor
A z élesztőt cukjros langyos tejben felfuttatjuk, a lisztet tálba szitáljuk, hozzáadjuk a sót, szódabikarbónát, összekeverjük, mélyedést készítünk a közepébe beleöntjük az olajat, a tojásokat, a maradék tejet, és a felfuttatott élesztőt, kissé kidagasztjuk, majd apránként hozzá öntjük az olvasztott vajat, jól kidolgozzuk, duplájára kelesztjük, ha megkelt ketté vesszük, az egyik cipót kinyújtjuk négyszög alakúra, megkenjük pizzaszósszal, megszórjuk apróra vágott sonkával, kukoricával, reszelt sajttal, jó szorosan feltekerjük, éles késsel felvágjuk, tepsire rakjuk, kezünkkel kicsit lelapítjuk, hagyjuk kelni,
A kakaósnak szintén négyszögre nyújtjuk a tésztát, majd olvasztott vajjal, vagy olajjal megkenjük, rászitáljuk a kakaót, megszórjuk cukorral, feltekerjük és cérna segítségével felszeleteljük, tepsibe rakjuk és hagyjuk kelni. Ha megkeltek, olvasztott vajjal megkenjük, a kakaós, ha megsült amint kivettük a sütőből rögtön meglocsoljuk, kevés cukros tejjel.
Gőzös sütőben sütjük!
200fokon kb. 40 percig sütöttem. A kenyeret kivettem a szilikonformából és meg kb. 15 percig sütöttem, hogy kívül kérget kapjon. A kenyér súlya 55 dkg lett.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat jól összegyúrjuk, majd nagyobb pogácsa szaggatóval kiszúrjuk. A közepét ujjal picit benyomjuk, és fejjel lefelé forró olajba tesszük és fedő alatt sütjük. Nem lesz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk hozzáadjuk a többit és összegyúrjuk.Amíg a töltelék készül addig pihentetjük. Utána kinyújtjuk, formára vágjuk, töltjük.180 C fokos sütőben meg...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű