1kg sárgabarack,
60 dkg cukor,
vaníliacukor,
Oetker3:1 zselésítő
Megpucoljuk a barackot és leturmixoljuk, kilogrammonként 60 dkg cukor, de kostóljuk, vaníliáscikor, ezt jól elkavarjuk és másnapig lefedve hagyjuk. Másnap belekeverjük a zselésítőt, és apránként megfőzzük a lekvárt, akkor jó, ha a fakanálról nehezen cseppen, üvegekbe tesszük, lekupakoljuk, 5 percre fejtetőre állítjuk, majd szárazdunsztba tesszük.
A birsalmákat megmosom a rosszát eltávolítom, felszeletelem egy fazékban teszem és feltöltöm annyi vízzel,hogy jól ellepjeés puhára főzőm. Tiszta vászonruhán átszűröm és hag...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zöldségeket tisztítsd meg és géppel reszeld le A hagymát, fokhagymát, petrezselyem zöldet vágd apróra Terítsd el sütőpapírokon és tedd ki a tűző napra aszalódni (gézzel takard...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű