6 tojásfehérjét, pici sóval, 6 evőkanál cukorral kemény habbá verjük, egyenként hozzáadjuk a tojássárgáját, beleszitálunk 5 evőkanál lisztben elkevert pici sütőport és 2 evőkanál kakaót, pici szódabikarbónát, 26cm-es tortaformában sütjük tű próbáig.
Krém:
2tojássárgáját, 5 evőkanál cukorral habosra keverjük, felengedjük 3 dl tejjel majd hozzá szitálunk 5 evőkanál lisztet,2 evőkanál kakaót és gőz fölött sűrűre főzzük, bele olvasztunk 1 tábla étcsokit, pici rumot vagy rumaromát és párszor megkeverve hűtjük, 5 evőkanál meggylében 1evőkanál zselatint felforralunk és a kihűlt krémbe keverjük, majd bele dolgozunk 5dl tejszínből vert habot, a piskótát 3- ba vágjuk és töltjük,tetejét, oldalát bevonjuk krémmel, végül tortabevonóval bevonjuk és díszítjük.
Egy tálba mérjük a száraz hozzávalókat, összekeverjük, majd hozzáadjuk a nedves hozzávalókat is. Közepes hőfokon sütjük kb. fél-háromnegyed órát.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
◾️A tojásokat szétválasztjuk. ◾️A sárgáját a puha vajjal, az édesítővel, a vanillin cukorral és a citrom levével kikeverjük. ◾️A fehérjét habbá verjük. ◾️A lisztet és a sütőp...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Könnyű
♥ Tészta: A sütőt előmelegítjük 160 fokra. Kivajazunk egy 20 cm-es tortaformát. A vajat habosra kavarjuk a cukorral, majd hozzáadjuk a tojást és az almaszószt, végül a "száraz"...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes