az alsó réteghez:
3 alma
20 dkg vaníliás keksz
1 teáskanálnyi őrölt fahéj
2 evőkanál porcukor
1 evőkanál citromlé
A középső réteghez:
1 tasak vaníliás pudingpor
4 evőkanál cukor
4 dl tej
A tetejére:
2 dl habtejszín
5 dkg jó minőségű csokoládé
A kekszet összetörjük és egy tálba tesszük. Az almát lereszeljük, meglocsoljuk a citromlével, majd egy kis edénybe tesszük és a cukorral pár percig melegítjük. Mikor karamelizálódik levesszük a tűzről, hozzákeverjük a fahéjat és összedolgozzuk a keksszel. A felét sütőformába simítjuk, a maradékot félretesszük. A pudingot és a cukrot összekeverjük, felöntjük a tejjel és megfőzzük, kihűtjük és ráöntjük a kekszes almás rétegre. Erre kerül a maradék alma, majd a felvert tejszínhabbal bevonjuk, megszórjuk a reszelt csokoládéval és lehűtjük. Annyira nem lesz kemény, hogy szeletelhető legyen, de kanállal poharakba/kelyhekbe tehetjük.
A hozzávalókat összekeverjük és kikent formába öntjük. A gyümölcsöket beledobáljuk és kb 40 perc alatt kisütjük.
Elkészítési idő: fél óra Nehézség: Könnyű
Előkészítés A kapcsos sütőforma (kb. 26 cm átmérőjű) alját sütőpapírral kibéleljük. A mézes kekszet a tasakjában klopfolóval apróra törjük. A morzsát és a vajat egy keverőedény...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű
Kekszet összetörni vajjal keverni. Minden mást összekeverni egybe a zselatint a végén forró vízben feloldani, hozzáönteni.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű