2 közepes csirkemell filé
só
2 jó púpos ek liszt a forgatáshoz
5-6 dl olaj a sütéshez
Bundához:
2 nagy tojás
1 csapott kk só
1 késhegynyi őrölt bors
1 púpos kk házi fokhagymakrém
4 púpos ek tejföl
3 jó púpos ek liszt
A húst megtisztítjuk, vékony csíkokra vágjuk, meghintjük sóval, jól átforgatjuk, és kicsit hagyjuk lecsepegni.
Bő olajat forrósítunk. Egy tálkába szórjuk a forgatáshoz a lisztet. Egy másik tálba ütjük a tojásokat, ízesítjük sóval, borssal, fokhagymakrémmel, majd a tejföllel jól elkeverjük. Fokozatosan adagoljuk hozzá a lisztet és csomómentes masszává kavarjuk.
Ha forró az olaj, a csíkokat először a lisztbe forgatjuk meg, majd a masszában. Kicsit lecsepegtetjük, ezután az olajba engedjük, ahol közepestől kisebb lángon szép barnára sütjü
Krumplit felkarikázni, sózni. Gombát felszeletelni+ só, oregánó. Csirkemellet felszeletelni, sózni, borsózni. Paprikát, pórét felkarikázni, só+ kakukkfű. Brokkolit rózsákra szed...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Húsrészekre bontom a csirkét /használhatok mindent/ A csirke bőre alá tuszkolom a szalonnát. /csirkét minden fűszerrel 2-3 v 6 órára bepácolhatom/ Szépen arányosan mindent elosz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű