3 egész tojást,25 dkg cukrot 1 vaníliás cukrot,10 dkg margarint habosra keverni,belekeverni 2,5 dl tejet,csipet sót,szép lassan jöhet a 45 dkg liszt és 1 sütőpor.
.Felét kivesszük ,belekeverünk 2 evőkanál kakaót és még 4-5 evőkanál tejet.Jöhet a túróhab,50dkg túrót kikeverni 10-15 dkg cukorral ,2 csomag vaníliás cukorral,1 citrom reszelt héjával,1 csomag áztatott ,lecsepegtetett mazsolával,felverni 4 tojás fehérjét kemény habbá ,óvatosan hozzáforgatni a túróhoz hogy ne törjön össze.Tepsibe sütőpapírt teríteni ,bele kanalatni a sárga masszát,majd egyenletesen a túrót és a barma masszát a végén ,elegyengetni,majd piskótaszerűen ,tűpróbáig sütni.Először forró sütőben hogy szépen feljöjjön,majd lehajtani 2-3 fokozatra.Sajnos én még elég melegen szeltem fel,így nem a legszebb,de nehéz kivárni olyan illatok terjengenek a lakásban /ez a tészta sokféle töltelékkel készíthető pl gesztenye masszás,mákos,diós,mandulás,mogyorós,marcipánhabos,narancsos-túrós,és ha nincs más a főtt áttört cukros burgonya rummal ,vagy rumaromával és a mazsola helyett bármilyen idény gyümölcs is jó/jól variálható sütike.
A tojásokat keverd habosra a puha vajjal, a tejföllel és a narancs lereszelt héjával és levével. /1 evőkanálnyi narancslét tegyél félre a tetejéhez/ Reszeld le az almát és add h...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajat a cukorral habosra keverjük, hozzáadjuk a kávét, a kakaót és egyenként a 4 tojást. A kerek tortaformát / jénait kibéleljük alufóliával és belerakunk két sor rumos tejben me...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű