50 dkg liszt
3 tojás sárgája
1,25 dkg élesztő
2-3 evőkanál tejföl
1 ráma
2 tk só...
a tejfölell elkeverem a z élesztőt és az egészet egybe gyúrtam... nekem... még kívánt egy kis tejet, hogy összeálljon...én pihentettem 20 percet... kinyújtottam lekentem egy tojással megszórtam sajttal és pizza vágóval felszeleteltem... kisütöttem
A tészta hozzávalóit összegyúrom. Az 1/3 részét külön teszem a fagyasztóba, a 2/3-át hűtőbe, miközben elkészítem a tölteléket. Az almákat meghámozom és vékony szeletekre szelem, kö...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítése: A tojásokat kettéválasztjuk, a fehérjéből kemény habot verünk. A sárgáját kikavarjuk az olajjal és a cukorral, hozzáadjuk a lisztet, a sütőpor is, majd belekeverjük...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk, kb 3/4-ét tepsibe nyújtjuk, megkenjük (sok!) lekvárral, a maradék tésztából rácsot teszünk rá, megsütjük. Porcukorral megszórjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz